Міськрайонна газета

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ РАЙОНУ ГОТУЮТЬСЯ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

У 2020-2021 навчальному році у районі будуть функціонувати 9 закладів загальної середньої освіти, у тому числі – один опорний заклад з філією, 2 заклади позашкільної освіти, 2 заклади дошкільної освіти та 8 дошкільних підрозділів на базі шкіл.

Підготовка приміщень закладів освіти у завершальній стадії. У всіх закладах проведено поточний ремонт, залучено на ці цілі понад 200 тис. грн.

Капітального ремонту потребує приміщення Клишківського НВК. Кошти з районного бюджету у сумі 447,1 тис. грн виділено, проведено процедуру закупівлі, визначено переможця, з яким укладено угоду на проведення робіт, які згідно з угодою повинні закінчитись до 25 серпня.

За кошти Воронізької селищної ради замінено на енергозберігаючі 17 вікон у дошкільному навчальному закладі «Чебурашка».

Депутатські кошти у сумі 100 тис. грн., виділені депутатом районної ради Ковальовою А.С. на поточний ремонт приміщення їдальні Івотського НВК, у стадії освоєння – замовлено кошторисну документацію.

Як і в минулі роки, особлива увага приділяється реалізації положень «Нової української школи». У цьому навчальному році буде відкрито 10 перших класів. Станом на 25 липня до перших класів подано 90 заяв. Для отримання необхідного навчального середовища, забезпечення необхідним обладнанням, меблями, дидактичними матеріалами виділено 1,9 млн. грн, у тому числі - 453,1 тис. грн з державного бюджету, 1536,8 – з районного.

Уже закуплено 10 багатофункціональних присторїв на суму 48,4 тис. грн, ламінатори для кожного класу на суму 15,5 тис. грн, м'які крісла-пуфи – 15 штук на суму 27,8 тис. грн.

Триває закупівля дидактичних матеріалів, планшетів та мультимедійного обладнання.

У новому навчальному році планується відкриття 4 інклюзивних класів у Клишківському, Миронівському, Собичівському НВК, Воронізькій ЗОШ І-ІІІ ст. ім П.О. Куліша. Поступово формується матеріальна база для інклюзивного навчання. У минулому навчальному році розпочато облаштування ресурсної кімнати у Воронізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. П. Куліша. На 584 тис. грн закуплено офісні меблі, гімнастичний та спортивний інвентар, іграшки, розвивальні ігри. У цьому році закуплено комплект обладнання для пісочної анімації та пісочної терапії у Миронівський НВК на суму 7,6 тис. грн.

Належна увага приділяється створенню безпечних умов для перебування у закладах дітей та персоналу. Проведено ревізію та ремонт обладнання спортивних та ігрових майданчиків.

Проведено ревізію і перезарядку 135 вогнегасників та придбано 13 нових.

Для підвозу дітей буде залучено 9 шкільних автобусів, які у червні пройшли технічний огляд.

У червні було проведено навчання для медичних сестер, працівників харчоблоків за участю фахівців Шосткинського міськрайонного відділу ДУ «Сумський лабораторний центр МОЗ України» щодо організації роботи в умовах введення системи НАССР та профілактики розповсюдженню COVID-19.

До початку навчального року в усі заклади будуть закуплені дезинфікуючі засоби, пірометри.

На суму 33 тис. грн закуплено захисні костюми, маски, дезинфікуючі засоби, окуляри, рукавички для водіїв шкільних автобусів.

Керівництво району, педагоги, технічний персонал докладають всіх зусиль, щоб створити належні умови для навчання дітей та організовано розпочати навчальний рік.