Міськрайонна газета

ПРО СТАН ІНФЕКЦІЙНОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ ШОСТКИНСЬКОГО РАЙОНУ

Епідемічна ситуація в районі за 8 місяців 2020 року характеризується як нестійка (рівень захворювання людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб).

Інфекційна захворюваність як в Шосткинському районі, так і в Україні в цілому не відповідає багаторічним показникам у зв’язку з впровадженими карантинними заходами та розмежуваннями всіх організованих колективів. За 8 місяців зареєстровано лише 30 інфекційних захворювань серед мешканців Шосткинського району, серед яких 9 – гострі кишкові інфекції, 2 – хвороба Лайма, 3 - COVID – 19, 9- туберкульоз легень.

Реєструвались поодинокі випадки кишкових інфекцій, спалахів не було. При епідрозслідуванні встановлено, що основний шлях зараження харчовий.

Показник захворюваності туберкульозом органів дихання (вперше діагностований туберкульоз) населення району склав 44,10 на 100 тис (на рівні минулого року) при середньо- обласному показнику – 21,70 на 100 тис. Питома вага бацилярних форм залишається стабільно високою - 55,6%. Виявлення туберкульозу при профоглядах за 8 місяців 2020 року - 4 випадки із 9 (44,4%).

Серед причин низького рівня охоплення флюорографією населення району та високої питомої ваги бацилярних форм - недостатня обізнаність людей щодо ранніх проявів туберкульозу та необхідності обов’язкового щорічного обстеження з метою його раннього виявлення.

За 8 місяців 2020 р. зареєстровано лише 2 випадки Хвороби Лайма. При цій інфекції спостерігається пізнє звернення за медичною допомогою, а саме після появи еритеми. З цього слідує, що з природного вогнища кліщового іксодового бореліозу необхідно максимально обстежувати осіб по факту нападу кліщів, в т.ч. для виявлення без еритемних форм.

Так з початку року з приводу нападу кліщів звернувся тільки 3 жителя району, що вказує на необхідність проведення повсякденної інформаційно–роз’яснювальної роботи для населення.

Наразі в світі триває пандемія гострої респіраторної хвороби (COVID – 19). Пандемія COVID-19 є суворим нагадуванням про те, що інфекційні хвороби не знають кордонів.

В Україні, окрім COVID-19, є й інші інфекційні захворювання. І поки від COVID-19 вакцини немає, від багатьох інших небезпечних захворювань, що можуть бути смертельними для дітей і дорослих, таких як кір, дифтерія та інші, є ефективні вакцини. Дуже важливо, щоб батьки продовжували вакцинувати дітей за календарем щеплень навіть під час епідемії COVID-19. Попри значні досягнення в рамках програми імунізації протягом останніх років, Україна залишається вразливою до багатьох вакцинокерованих інфекцій та очолює перелік країн в Європейському регіоні з високим рівнем ризику спалахів кору та поліомієліту. Важливо бути пильними та розширювати можливості для раннього виявлення та лікування випадків таких хвороб, а також вакцинації всіх, хто контактував з хворими. Переривання послуг з імунізації, навіть на короткий період, призведе до збільшення кількості вразливого населення та підвищення ймовірності виникнення спалахів, які можуть стати причиною смертей та додаткового навантаження на систему охорони здоров’я, яка вже й так перевантажена через пандемію COVID-19.

В Україні з 2017 по 2020 рік більше 115 000 людей, за даними МОЗ, захворіли на кір, внаслідок чого 41 людина померла, у томі числі 25 дітей. Останніми роками реєстрували випадки смертельно-небезпечного захворювання -дифтерії. Хоча рівень охоплення вакцинацією в Україні зростає, він все ще залишається недостатнім, щоб надійно захистити дітей і дорослих від інфекційних хвороб.

За даними Центру громадського здоров’я на 10 вересня 2020 року в Україні - 145612 лабораторно підтверджених випадків COVID – 19, з них 3023 летальних, 65877 пацієнтів одужало, за добу зафіксовано 2582 нові випадки.

За даними Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України, за весь час пандемії коронавірусу в Сумській області зареєстровано 2187 випадків захворювання на COVID – 19, з них 34 летальних.

Станом на 10.09.20 в м. Шостка зареєстровано 62 випадки COVID – 19, з них - 2 летальні. Одужало – 52 особи. На Шосткинщині – 3 випадки COVID – 19, всі пацієнти одужали.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 р. «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», закладами Шосткинського району було забезпечено виконання протиепідемічного режиму в повному обсязі. Так, виконувались та продовжують виконуватись заходи щодо карантинних обмежень:

організований лабораторний контроль за якістю та безпечністю питної води відповідно до вимог ДСанПіН, дослідження води за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. За результатами досліджень організовано запобіжно-профілактичні заходи щодо покращення якості води;

введений дезінфекційний режим та організований контроль підтвердження якості дезінфекційних заходів.

У зв’язку з надзвичайною ситуацією з COVID – 19 в Україні, з 12.03.2020 на Шосткинщині, як по країні в цілому, було введено карантинні заходи та призупинений навчальний процес у всіх закладах освіти.

Значне зростання захворюваності на COVID – 19 впродовж останнього місяця пов’язано з нехтуванням людьми правил особистого захисту та соціальної дистанції. також певні спалахи пов’язані з проведенням масових заходів, свят, концертів. МОЗ попереджає, що адаптивним карантином передбачені критерії за якими можливе посилення карантину.

Вкотре закликаємо всіх громадян: дотримуйтесь рекомендацій МОЗ, не відвідуйте місць великого скупчення людей, не порушуйте соціальної дистанції, користуватися антисептиком, мийте руки якомога частіше та обов’язково використовуйте захисні маски.

Свідоме ставлення до свого здоров’я – це перша лінія оборони проти вірусу та епідемії.