Міськрайонна газета

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ

Воєнний стан – це особливий правовий режим, який вводиться у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України з метою надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, органам місцевого самоврядування додаткових повноважень для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки»

Законодавством передбачено ряд обмежень, які застосовуються автоматично після введення воєнноговоєнного стану. Так, в умовах воєнного стану забороняються:

 -       зміна Конституції України та Конституції Автономної Республіки Крим;

 -       проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування;

 -       проведення всеукраїнських та місцевих референдумів;

 -       проведення страйків, масових зібрань та акцій.

Крім того, Законом України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено можливість введення додаткових обмежень.

На даний момент Радою безпеки Сумської області вже введено часткове обмеження продажу алкогольних напоїв – з 23:00 до 6:00, заборону продажу алкогольних напоїв людям у військовій формі та правоохоронцям. При цьому в м. Суми міською радою введено заборону на торгівлю алкогольними напоями з 22:00 до 7:00

Також посилені заходи будуть здійснюватися щодо охорони державного кордону, зокрема у вигляді заборони на проведення сільськогосподарських робіт на території 1 км від кордону з 18:00 до 6:00 без відповідних дозволів прикордонників, заборони на аеро-відео-фотозйомку без погодження з відповідними службами та військовими частинами, покладанні обов’язку на громадян, які перебувають в прикордонній зоні, мати при собі особисті документи.

Додатково планується введення заборони на полювання в прикордонних районах.

Воєнний стан передбачає лише можливість введення додаткових заборон та обмежень, а не їхнє автоматичне введення одночасно з затвердженням указу Президента. Отже, усі додаткові заборони та обмеження можуть бути введені за наявності відповідних підстав і у випадку їх запровадження населення в обов’язковому порядку буде поінформовано.