Міськрайонна газета

ЯК ПАЦІЄНТУ ОТРИМАТИ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Рівно 2 роки тому, у квітні 2017 року, Уряд розпочав програму «Доступні ліки». Наразі всі пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою в аптеках, які беруть участь у програмі. До списку ліків, які можна отримати безоплатно, станом на квітень 2019 року входить 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних.

У  квітні 2019 року в межах програми «Доступні ліки» має почати роботу електронний рецепт, що дозволить значно скоротити час на виписування рецепта: переважна більшість полів заповнюватиметься автоматично. Першими електронні рецепти розпочнуть видавати в лікарнях, які мають відповідне технічне забезпечення.

Для отримання безоплатних ліків пацієнту необхідно записатися на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.

Після прийому лікар виписує рецепт у паперовій або в електронній формі, якщо у лікарні є технічна можливість. Під час виписування електронного рецепту перевіряється актуальність мобільного номера телефону пацієнта, після чого йому приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки», називає працівнику аптеки номер рецепта. У свою чергу, працівник пропонує лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять до програми «Доступні ліки».Пацієнт обирає один із лікарських засобів, називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку й отримати ліки там.

Доступ до е-рецепта буде обмежений: у системі його зможуть бачити лише лікуючий лікар, керівник медзакладу та провізор в аптеці.