Міськрайонна газета

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВИПАЛЮВАННЯ ТРАВИ

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», самовільне випалювання сухої рослинності заборонено. Це можна робити лише у встановленому законом порядку. Наразі такого порядку не прийнято, тому будь-яке випалювання сухої рослинності – протиправне. Це стосується будь-якої місцевості – як степу, так і власного подвір’я.

Згідно з  Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України на об’єктах благоустрою зеленого господарства забороняється спалювати суху рослинність (п. 4.2.).

За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Згідно зі статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення, такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) і на посадових осіб – від п’ятдести до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн).

А ось Кримінальний кодекс (ст. 245) передбачає значно суворіше покарання за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень та сухих дикоростучих трав. Відповідно до статті 245, такі дії караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100-8500 грн) або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!