Міськрайонна газета

«БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПРАЦІ»

Під таким девізом в Україні проходить у 2019 році День охорони праці, який відзначається щорічно, 28 квітня та збігається із Всесвітнім днем охорони праці. Мета – привернути увагу світової громадськостi до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях.

Всесвітній день охорони праці у цьому році стане лише початком всесвітніх подій та заходів, присвяченим охороні праці на роботі майбутнього, що триватимуть протягом усього року.

За статистичними даними за 2018 рік робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 4805 потерпілих від нещасних випадків на виробництві (з них 350 – смертельно). Порівняно з 2017 роком у 2018 році кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 3,2 % (з 4965 до 4805), але кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 5,4 % (з 332 до 350). Однією з причин зростання смертельного травматизму за 2018 рік порівняно з 2017 роком є виникнення смертельних нещасних випадків із потерпілими, які працювали на умовах цивільно-правового договору.

Серед причин нещасних випадків переважають організаційні – 66,8 % (3211) нещасних випадків. Через психофізіологічні причини сталося 20,9 % (1002) нещасні випадки, а через технічні причини – 12,3 % (592).

Зниження виробничого травматизму можна досягти, коли, в першу чергу, кожен роботодавець буде виконувати вимоги законодавства України про охорону праці, коли профспілкові організації будуть здійснювати належний громадський контроль за дотриманням вимог охорони праці, коли кожен працівник буде виконувати вимоги інструкцій з охорони праці, а також якщо вирішенням цієї проблеми будуть опікуватись органи державної виконавчої влади.