Міськрайонна газета

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ

У багатьох країнах світу уже давно введено штрафи за порушення правил перевезення дітей в автомобілі. Так, у Австрії за неправильне перевезення дітей водія можуть оштрафувати на 35 євро, у Бельгії – на 50, а у Греції на – 350. Так, 15 листопада 2019 року Президент України підписав Закон, яким встановлюється відповідальність за порушення правил перевезення дітей.

        Правилами дорожнього руху України визначено, що забороняється перевозити:

-       дітей, зріст яких менше 145 см або які не досягли 12-річного віку в транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу;

-       дітей на сидінні мотоцикла або мопеда;

-       дітей до 16-річного віку – у кузові будь-якого вантажного автомобіля;

-       організовані групи дітей у темну пору доби.

     За порушення правил перевезення дітей на водія буде накладатися штраф у розмірі 510 гривень. Повторне правопорушення, вчинене протягом року, карається штрафом у розмірі 850 гривень.

       При цьому, обов’язок розглядати справи про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення дітей покладається на органи Національної поліції.

Правила щодо перевезення дітей поширюються у тому числі і на водіїв таксі.

      Згідно статистики Всесвітньої організації охорони здоров'я, відповідно до якої правильно установлене автокрісло зменшує ймовірність