Міськрайонна газета

ПРО ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ НА ОДЕРЖАННЯ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ У 2022 РОЦІ

Конкурс на одержання щорічних грантів Президента України у 2022 році

Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти інформує, що на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України опубліковано інформацію про оголошення конкурсу на одержання у 2022 році щорічних грантів Президента України молодими діячами у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодими письменниками і майстрами народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів.

Грант може одержати молодий діяч віком від 14 до 35 років (на момент подачі заявки).

РІДКІСНІ ЕКСПОНАТИ У «КУЛІШЕВІЙ СВІТЛИЦІ»

Музейна кімната «Кулішева світлиця», що діє при районній дитячій бібліотеці селища Вороніж, поповнилася рідкісним експонатом. Це шеститомне (найповніше й до сьогодні) зібрання творів П.О. Куліша, яке побачило світ 1908–1910 роках, накладом 5 тис. примірників, заходами громадського й культурного діяча Юліана Романчука, засновника товариства «Просвіта», в друкарні Наукового товариства імені Шевченка, якою керував К. Беднарський. Це було однією з перших спроб повного видання творів письменника.

28 ЛИСТOПAДA – ДEНЬ ПAМ’ЯТI ЖEPTB ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНI

День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний  день в Україні, який припадає на четверту суботу листопада.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923,1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

ВІТАЄМО НАЙЯСКРАВІШИХ УЧАСНИКІВ ОНЛАЙН ПРОЄКТУ «МОЛОДІ ТА ТВОРЧІ»!

Талановита молодь району відгукнулась взяти участь в онлайн проєкті «Молоді та творчі», ініціатором якого став відділ культури, молоді та спорту Шосткинської районної державної адміністрації.

Попри те, що протиепідемічні заходи внесли корективи у роботу закладів культури, фахівці галузі району вирішили продемонструвати – потенціал Шосткинщини не лише в освіченості, а й в креативності нового покоління. Тож цей онлайн проєкт приурочено до Всесвітнього дня молоді та професійного свята працівників культури та прикладного мистецтва.

ЗІ СТОЛИЦІ - З ПЕРЕМОГОЮ!

 

У Києві відбувся Всеукраїнський фестиваль - конкурс мистецтв "МЕЛОДІЯ МОЄЇ МРІЇ". Воронізьку дитячу музичну школу представляла учениця класу сольного співу СЕГЕН СОФІЯ (викладач Грязнова Алла Федорівна). Не дивлячись на велику конкуренцію та високий рівень виконавської майстерності інших учасників, наша учениця гідно представила наш заклад та отримала ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ у номінації "Естрадний вокал". Софія отримала подарунковий сертифікат з 50% знижкою на участь в одному з Міжнародних фестивалів - конкурсів громадської організації "MIR-FEST" в Туреччині, Болгарії чи Грузії на вибір. Вітаємо ученицю та викладача з перемогою! Бажаємо наснаги та нових творчих досягнень!!!