Міськрайонна газета

ПРО ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ НА ОДЕРЖАННЯ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ У 2022 РОЦІ

Конкурс на одержання щорічних грантів Президента України у 2022 році

Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти інформує, що на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України опубліковано інформацію про оголошення конкурсу на одержання у 2022 році щорічних грантів Президента України молодими діячами у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодими письменниками і майстрами народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів.

Грант може одержати молодий діяч віком від 14 до 35 років (на момент подачі заявки).

РІДКІСНІ ЕКСПОНАТИ У «КУЛІШЕВІЙ СВІТЛИЦІ»

Музейна кімната «Кулішева світлиця», що діє при районній дитячій бібліотеці селища Вороніж, поповнилася рідкісним експонатом. Це шеститомне (найповніше й до сьогодні) зібрання творів П.О. Куліша, яке побачило світ 1908–1910 роках, накладом 5 тис. примірників, заходами громадського й культурного діяча Юліана Романчука, засновника товариства «Просвіта», в друкарні Наукового товариства імені Шевченка, якою керував К. Беднарський. Це було однією з перших спроб повного видання творів письменника.

28 ЛИСТOПAДA – ДEНЬ ПAМ’ЯТI ЖEPTB ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНI

День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний  день в Україні, який припадає на четверту суботу листопада.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923,1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

ВІТАЄМО НАЙЯСКРАВІШИХ УЧАСНИКІВ ОНЛАЙН ПРОЄКТУ «МОЛОДІ ТА ТВОРЧІ»!

Талановита молодь району відгукнулась взяти участь в онлайн проєкті «Молоді та творчі», ініціатором якого став відділ культури, молоді та спорту Шосткинської районної державної адміністрації.

Попри те, що протиепідемічні заходи внесли корективи у роботу закладів культури, фахівці галузі району вирішили продемонструвати – потенціал Шосткинщини не лише в освіченості, а й в креативності нового покоління. Тож цей онлайн проєкт приурочено до Всесвітнього дня молоді та професійного свята працівників культури та прикладного мистецтва.