Міськрайонна газета

ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2014 році на Майдані Незалежності. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Кожен із цієї Небесної Сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

Відділ культури Шосткинської РДА традиційно проводить заходи до цієї пам’ятної дати.

Шосткинська районна ЦБС провела заходи, використовуючи різні форми роботи. Проведений цикл заходів «Героям Небесної Сотні присвячується…»: книжкова виставка «Люди. Майдан. Герої», історична година пам’яті «Ангели Майдану» та перегляд документального фільму (ЦРБ); година спілкування «100 крилатих патріотів» та перегляд відеоматеріалів «Герої не вмирають…» (ЦДБ); виставка-реквієм «Стоїть в скорботі Мати-Україна, біля могил дітей своїх стоїть» (Івотська б/ф), година-реквієм «Мені в віках залишене безсмертя» (Клишківська б/ф), година пам’яті «Їм випало служити і молодим ціну життя пізнати» (Чапліївська б/ф), патріотична година «Час пливе, а пам’ять залишається» (Миронівська б/Ф), літературна бесіда «Події, що змінили долю України» та перегляд відеоматеріалів «Майдан: сторінки подій» (Ображіївська б/ф); історична година «Увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» (Пирогівська б/ф) та інші.

Бібліотекарі розповідали про молодь, яка вийшла на Майдан Незалежності, щоб підтримати курс за Європейську Україну. Разом з відвідувачами гортали сторінки цих подій: як розпочалася масова довготривала акція протесту, яка увійшла в історію під назвою Євромайдан; як Майдан став центром революції, місцем правди і свободи, площею добра, тепла, дружби, любові, братерства і гідності.