Міськрайонна газета

ДУША СКАРБИ ПРАДАВНІ БЕРЕЖЕ

На базі Шосткинської центральної районної бібліотеки відбулися дві творчі зустрічі учнів Воронізького НВК, членів гуртка "Літературне краєзнавство" при Районному будинку дитячої та юнацької творчості з краєзнавцями селища, членами Клубу за інтересами краєзнавчого напрямку «Воронізький літописець».

На засідання клубу завітали Пешевець Микола Михайлович та Сердюк Віктор Володимирович, шанувальники воронізької минувшини, справжні патріоти Воронежа.

Микола Михайлович розповів цікаву історію древнього роду Пешевців, про який неодноразово згадував у своїх творах наш славетний земляк, письменник Пантелеймон Куліш. Із захопленням послухали його оповіді про відомих людей та історичне минуле Воронежа. Особливо вразила історія життя воронежця Іващенка М.Т., який перебував у загоні космонавтів дублером відомого космонавта Германа Титова.

Віктор Володимирович поділився результатами пошуків архівних матеріалів стосовно Воронежа, допоміг гуртківцям у дослідженні старих, цікавих своєю історією будівель селища. Не залишили нікого байдужими його спогади про знахідку голови кам’яного ідола дохристиянських часів, яку відкопали на території будинку Шовковича А.І., 1861 року побудови.

Як відомо, любов до України починається з любові до своєї маленької батьківщини. Сподіваємось, що саме такі зустрічі пророщують зерна любові та відданості своєму рідному краю, живлять душі дітей добром і світлом.