Міськрайонна газета

ЧОРНОБИЛЬ – ЦЕ НАШ НЕСТЕРПНИЙ БІЛЬ...

Згадати про трагедію віку — вибух на ЧАЕС, поглибити знання громадян про неї, визначити негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища та здоров'я населення; розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС; виховувати  почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок України, виховувати особисту стурбованість кожного за все, що відбувається навколо, вчити сприймати чужу біду, чужий біль як власні, сприяти формуванню патріотичних почуттів; виховувати любов до рідного краю, природи; виховувати людяність, доброту та згуртованість – це все стало метою проведення заходів до Дня Чорнобильської трагедії Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою.

В Шосткинській центральній районній бібліотеці було проведено ряд заходів для учнів Воронізької ЗОШ ім. П.О. Куліша та учасників жіночого клубу «Відрада»: екологічна інформгодина «Чорнобиль –трава полинова», погляд у минуле «Чорнобильський полин гірчить і досі…», перегляд документального фільму «Цей день в історії», які ознайомили присутніх зі страшними маловідомими фактами про ті події та їх наслідки.

У огляді літератури «Чорнобиль – гіркий полин» були представлені художні твори, героями яких є учасники або очевидці трагедії.                             

У читальному залі ЦРБ для читачів оформлена виставка-засторога «І гіркота пече полинна…».

Також проведено заходи для всіх категорій читачів: книжкова виставка «І сум, і біль…» та бесіда-спогад «Чорне крило Чорнобиля» (центральна районна бібліотека для дітей), книжково-публіцистична виставка «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять» (Гамаліївська бібліотека-філія), відео-презентація «Чорнобиль – попередження, набат, його уроків людство не забуде» (Івотська б/ф), година пам’яті «Залишається у пам’яті у нас, як вічна рана, цей страшний Чорнобиль» (Ображіївська б/ф), виставка-спогад «Чорнобиль: і біль, і сльози» та година пам’яті «Їхні душі зранені мирним атомом» (Собицька б/ф), виставка-реквієм «Чорнобильський слід – мільйони понівечених доль» та інформина «Ніколи не забудемо про Чорнобиль» (Маківська б/ф) та інші.