Міськрайонна газета

НЕ ПОГАСИТИ ПАМ’ЯТІ ВОГОНЬ

Багатостраждальна історія нашого народу. Ми не маємо права забувати її чорних сторінок. Адже довгі роки ми говорили між собою пошепки про ті страшні роки і сьогодні, коли ми маємо власну державу, настав час говорити про це вголос. Цього вимагає історія. Цього вимагають мільйони жертв. А пам’ятником жертвам хай буде наша пам’ять про минуле, небайдуже ставлення до національної трагедії, що спіткала наш народ у 1932-1933 роках.

Відділ культури Шосткинської районної державної адміністрації традиційно проводить заходи з питання історії та відзначення пам’ятних дат нашої держави.

До Дня пам’яті жертв голодоморів Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою проведено заходи: виставка-спомин «Людської пам’яті мости», книжкова виставка «Рік 33-й. Голод…Голод…», урок пам’яті «Україна 1932-1933 у безодні пекла», година історичної правди «Жорстокі миттєвості голодомору», віртуальна подорож в історію «Голодомор: жнива розпачу» (центральна районна бібліотека); виставка-реквієм «Скорботна пам’ять України», літературний огляд «Нехай не згасне пам’яті свіча», урок історичної пам’яті «Голодомор на Сумщині: мовою документів та очевидців» (центральна районна бібліотека для дітей); година-реквієм «Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно» (Богданівська бібліотека-філія), огляд літератури «Свічка плакала в скорботі» (Гамаліївська б/ф), книжкова виставка «Голодомор в Україні мовою документів (Глазівська б/ф), виставка-пам’ять «Пам’ять про скорботний 1933-й рік», година пам’яті «Жорстокі миттєвості голодомору» (Івотська б/ф), вітрина пам’яті «Великі твої жертви, Україно» (Клишківська б/ф), виставка-пам’ять «Схилимо голови в скорботі», вечір пам’яті «Скорботний біль і пам’ятка живим» (Миронівська б/ф), урок історичної правди «Сльози Божої Матері» (Ображіївська б/ф), урок історії «Свічка плакала в скорботі» (Пирогівська б/ф).