Міськрайонна газета

А СЕРЦЕ ПАМ’ЯТЬ БЕРЕЖЕ…

Афганська війна належить до тих подій ХХ століття, які ще не знайшли свого повного та об’єктивного висвітлення та аналізу. Вона залишається «білою плямою» новітньої історії.

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, котрі не сказали: «Мамо, я живий...». 

Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 30 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям. 

Відділ культури Шосткинської районної державної адміністрації на виконання програми «Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки» спрямовує свою роботу на популяризацію знань про історію України, відзначення пам’ятних дат, виховання громадянина-патріота.

Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою проведено заходи до цієї трагічної сторінки історії: година вшанування та вечір-зустріч з воїном-афганцем Імшенецьким Віктором Григоровичем «Солдат війни не вибирає» (центральна районна бібліотека), виставка-спогад «Час і досі не загоїв рани» (центральна районна бібліотека для дітей), книжкова виставка «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять» (Гамаліївська бібліотека-філія), урок патріотичного виховання «Афганські сторінки хвилюють моє серце» (Глазівська б/ф), відео-лекторій «Дороги і стежки Афганістану» (Івотська б/ф), урок пам’яті «Згадай, Афганістан, синів полеглих України» (Клишківська б/ф); виставка-спогад «Трагедія і доблесть Афганістану» та вечір-спомин «Час і досі не загоїв рану, цей одвічний біль Афганістану» (зустріч з воїном-афганцем Богославським Олегом Юрійовичем) (Миронівська б/ф), урок історії «Рани Афгану» (Пирогівська б/ф), патріотична бесіда «Біль Афганістану» (Собичівська б/ф), година-спомин «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять» (Собицька б/ф), бесіда «Їм випало служить в Афганістані і молодим ціну життя пізнати» (Тиманівська б/ф), година пам’яті «Українці – нація героїв» (Чапліївська б/ф).