Міськрайонна газета

КРАЇНИ НАШОЇ НЕЗЛАМНИЙ ЦВІТ

Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. Відкриймо для себе великі заповіти героїв України, заповіти написані для нас, нащадків, кров’ю і потом впродовж тисячоліть. 

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Відділ культури Шосткинської районної державної адміністрації спрямовує свою роботу на виконання програми «Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки», вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, виховання патріотичної свідомості і любові до Батьківщини, розвиток бажання стати гідними громадянами України.

Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою проведено заходи: книжкова виставка «Герої Майдану не будуть забуті!» та година вшанування «Герої не вмирають – просто йдуть!» (центральна районна бібліотека); тематична виставка та інформ-хвилина «Небесна Сотня. Герої не вмирають», перегляд відеофільму «Зима, що нас змінила» (центральна районна бібліотека для дітей);  година-реквієм «А Сотню вже зустріли небеса…» (Богданівська бібліотека-філіал), тематична виставка «Герої сьогодення – Небесна Сотня» (Гамаліївська б/ф), виставка-реквієм «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити» (Івотська б/ф), година пам’яті «Герої не вмирають – просто йдуть!» (Клишківська б/ф), урок мужності «Сини України» (Коротченківська б/ф), година-реквієм «Цвіт життя вони віддали Україні» (Миронівська б/ф), історична година «Не плач, Україно моя, за синами своїми» (Пирогівська б/ф), година патріотизму «Небесній Сотні шана й молитви» (Собицька б/ф), бесіда «Ми пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні» (Тиманівська б/ф).

Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!