Міськрайонна газета

МОВА В КОЖНОГО ІЗ НАС!

Мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і Батьківщину.

Земля українська стародавня, така ж дав­ня і українська  мова. З покоління в покоління, в часи роз­квіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, пере­казах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Відділ культури Шосткинської районної державної адміністрації спрямовує свою роботу на популяризацію ролі і значення української мови як засобу зміцнення державної єдності України.

Метою проведення заходів у бібліотеках Шосткинської районної ЦБС є виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою, поглиблення знань дітей про мову, розкриття її багатства, мелодійності, краси, розвиток виразного мовлення, уяви, мислення, образної пам'яті, збагачення словникового запасу.

До Міжнародного дня рідної мови для учнів Воронізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. П.О.Куліша проведено цікаві та змістовні заходи: літературна галявина «Скільки у світі квітів – стільки у світі мов», конкурс знавців рідної мови «Мово українська, мово солов’їна», конкурси «Мовне горнятко», «Мовознавче асорті», «Жартівливий калейдоскоп» (центральна районна бібліотека);  свято «Рідну мову буду знати, берегти і поважати», конкурси «Майстер-скоромов», «Знавці фразеологізмів», «Закінчи прислів’я…», гумористична вікторина «Заморочки», перегляд відеоролика «Гімн мові» (центральна районна бібліотека для дітей).

Для нас рідна мова — це не тільки доро­га спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарб­ницю загальнолюдської культури.