Міськрайонна газета

ДО РОБОТИ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ'ЯТОК КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ШОСТКИНСЬКОГО РАЙОНУ ДОЛУЧАЮТЬСЯ ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА СПОНСОРИ

Наразі історико-культурна спадщина Шосткинського району, нараховує 79 об’єктів: 7 пам’яток архітектури, 6 з яких входять до національно-культурного надбання, а саме: Михайлівська церква в смт Вороніж; комплекс Гамаліївського Харалампієвського монастиря с. Гамаліївка, до складу якого входять споруди: Собор Різдва Богородиці, Харалампієвська тепла церква, корпус келій; Покровська церква та дзвіниця Покровської церкви в с. Пирогівка. Також у районі знаходиться пам’ятка архітектури місцевого значення XVIII – ХІХ століття: Спасо-Преображенська церква в смт Вороніж; 14 пам'яток археології, серед яких – одна пам’ятка національного значення (Городище в Урочищі «Великий бір» с. Собич). «Поряд з цим, відділом культури спільно з Шосткинською міськрайонною організацією Сумської області Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій проведена робота з виявлення та увічнення імен бійців зі списків командного складу 1034-го Стрілецького полку 293-ї Стрілецької дивізії, які загинули під час оборони села Пирогівка Шосткинського району 26-28 серпня 1941 року та поховані у Пирогівці» - розповів Ігор Антоневич, начальник відділу культури Шосткинської районної державної адміністрації.

Наразі список нараховує 12 прізвищ та переданий до Богданівської сільської ради. Робота по виявленню прізвищ загиблих воїнів продовжується.

Працівниками відділу культури обстежено 79 об’єктів культурної спадщини. У ході роботи щодо паспортизації виявляються проблеми, пов’язані з відсутністю науково – проектної документації, на підготовку якої у сільських радах відсутні кошти. Протягом 2018 року на проведення ряду заходів щодо приведення пам’яток в належний стан, виконкомами селищної та сільських рад витрачено 108290 гривень, з яких 107140 гривень — кошти місцевих бюджетів, 1150 гривень – залучені кошти.

У 2019 на ці потреби виконкомами виділено 16 500 гривень, це Клишківська с/р, Собичівська с/р та Тиманівська с/р, інші сільради планують залучати до цієї роботи спонсорські кошти.

Триває й підготовка документація в рамках створення на Сумщині державного заповідника України «Державотворці Сіверщини». Зокрема аспект державної підтримки пам’яток архітектури району обговорено на регіональній нараді за участі віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка.