Міськрайонна газета

ТВІЙ БІЛЬ, УКРАЇНО, - ЧОРНОБИЛЬ!

Проходять роки після аварії на ЧАЕС… А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

Відділ культури Шосткинської районної державної адміністрації щорічно проводить заходи до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії.

Метою проведення заходів до цієї пам’ятної дати є поглиблення знань учнів та молоді про неї; розповідь про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС; виховування особистої стурбованості кожного за все, що відбувається навколо, вчити сприймати чужу біду, чужий біль як власні; сприяння формуванню патріотичних почуттів; виховання любові до рідного краю, природи, людяності, доброти та згуртованості.

Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою проведено заходи:  книжкова виставка «Чорнобиль. Чорна пам’ять на кольоровій землі», година-реквієм «Дзвін скорботи пробуджує пам’ять», перегляд документального фільму «Ліквідатори. Убивчий експеримент» (центральна районна бібліотека); книжково-ілюстративна виставка «Дзвони Чорнобиля» (центральна дитяча бібліотека), тематична виставка «Чорнобиль. Заграва над Прип’яттю» (Гамаліївська бібліотека-філія), відео-презентація «Земля моя і щедра, і свята, Чорнобильською отрутою полита» ( Івотська б/ф), уроки скорботи «Чорнобиль. Це крик душі, це стогін, наш сум, наш біль, наш час» (Глазівська б/ф) та «Чорна трагедія на кольоровій землі» (Каліївська б/ф), виставка-пам’ять «Пересторога на всі віки» (Ковтунівська б/ф), екологічний урок «Чорнобиль – зболена душа України» (Миронівська б/ф), хвилина питань і відповідей «Гірчить Чорнобиль, через роки гірчить» (Собичівська б/ф); тематична виставка «Чорнобиль: міфи і реалії», літературна вітальня «Біль Чорнобиля очима письменників», презентація кіноповісті Л.М.Сироти «Прип’ятський синдром» - про трагічну долю молодої прип’ятчанки, що відчайдушно бореться за життя свого сина (Собицька б/ф); бесіда «Чорнобиль не має минулого часу» (Тиманівська б/ф).      

Мабуть в Україні немає жодного населеного пункту де б не було меморіалу, пам’ятника чи знаку, що  засвідчує нашу пам'ять про Чорнобильську трагедію. Це своєрідні дзвони, що нагадують нам про людський подвиг.