Міськрайонна газета

«ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ»

Мандруюча виставка – художній благодійний проект допомоги військовополонених моряків, кораблі яких 25 листопада зазнали агресивного нападу з боку російських прикордонників прибула на Шосткинщину. Експозицію «Повернення доДому» презентували у картинній галереї «Арт центр». Двадцять чотири полотна та інші твори мистецтва створені задля єднання суспільства навколо біди, яка спіткала рідних та близьких 24 полонених  моряків, серед яких й уродженець с. Глазове Богдан Небилиця. Військовослужбовці донині перебувають у полоні Російської Федерації.

Художники з різних куточків України більше двох місяців писали полотна за зразком картини Беати Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому», створеною художницею в перші дні полону моряків, митці відтворили  мотив її полотна, але у власній манері.

В урочистому відкритті виставки взяв участь голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров: - «В спосіб єдності та публічної демонстрації підтримки, ми вчергове можемо звернути увагу світової спільноти на порушення прав українських полонених моряків. Це найменше, що ми можемо зробити, аби підтримати хлопців та рідних Богдана. Шосткинська громада щиро бажає швидкого повернення військовополонених до своїх домівок. Закликаємо всі відповідальні сторони дотримуватись норм міжнародного гуманітарного права»!

Присутнім продемонстрували відеофільм з хронологією подій дня захоплення хлопців у полон. Після звернулись до присутніх зі словами вдячності за підтримку рідні Богдана Небилиці. Мама, Валентина Іванівна піснею поділилась з присутніми болем від очікування сина додому…

Експонуватиметься виставка в Шостці до 14 травня. Картини й далі мандруватимуть містами України, звідки родом моряки, поки військовополонені не повернуться додому, після чого будуть їм подаровані.

На виставці відвідувачі можуть придбати листівки з репродукцією картин і написати листа морякам. Усі кошти від продажу будуть спрямовані на їх підтримку.