Міськрайонна газета

«СВОЄЇ МОВИ РІДНОЇ І СВОГО РІДНОГО ЗВИЧАЮ ВІРНИМ СЕРЦЕМ ДЕРЖІТЕСЯ…»

У приміщенні Воронізької дитячої музичної школи відбулася презентація путівника «Воронізькими стежками П. О. Куліша». Це видання було підготовлено до друку членами Клубу за інтересами краєзнавчого напрямку  «Воронізький літописець» Шосткинської центральної районної бібліотеки та видано за сприяння Воронізького селищного голови Валерія Ястребова.

На заході були присутні народний депутат України Ігор Молоток, помічник народного депутата України Альона Шульга, перший заступник голови Шосткинської районної державної адміністрації Ігор Волинець, голова Шосткинської районної ради Віктор Долиняк, селищний голова Валерій Ястребов.  На захід були запрошені мешканці селища: священнослужителі, вчителі  і просто поціновувачі історії рідного краю та його знаменитих особистостей, зокрема творчості Пантелеймона Куліша.

Захід розпочався з виконання директором Шосткинської районної ЦБС Наталією Одноліток пісні «Моє селище», слова якої написала вона разом з викладачем Воронізької дитячої музичної школи Аллою Грязновою.

Про багатогранну творчість та її актуальність в сьогоденних реаліях Пантелеймона Куліша розповіла Вікторія Яковлева (художній керівник Районного будинку культури).

Місцеві краєзнавці Наталія Міллер, Тетяна Рязанова та Сергій Сурело  розповіли про «воронізький період» життя видатного письменника і презентували місця Воронежа, пов’язані з життям і творчістю Пантелеймона Куліша. Учасникам заходу наочно було презентовано великий банер «Родовід П. О. Куліша».  Велика робота по дизайнерському оформленню путівника та банера була зроблена Ольгою Холодовською (директор Районного будинку дитячої та юнацької творчості). Наталія Міллер розповіла про нові архівні знахідки, що дозволили встановити раніше невідомі дати та факти з життя родини Кулішів.

Багато нових сторінок з історії містечка Вороніж ХІХ – ХХ століть та життя і творчості Куліша вдалося дізнатися завдяки цікавим розповідям члена Спілки письменників України Віктора Терлецького та члена Національної спілки краєзнавців України Олени Кужельної.

У своїх виступах народний депутат України Ігор Молоток та голова Шосткинської районної ради Віктор Долиняк  зупинилися на  основних здобутках у справі підготовки до відзначення ювілею П.О.Куліша та висловили сподівання, що святкування 200-річчя видатного письменника відбудеться  в смт Вороніж на належному рівні.