Міськрайонна газета

ВИКОНАННЯ ДЕЛЕГОВАНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ ВИКОНКОМАМИ ГЛАЗІВСЬКОЇ ТА ВОВНЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКИХ РАД

Необхідно розпочати роботу щодо перенесення закладів культури Глазівської сільської ради з наявного приміщення у нове. З такою пропозицією звернувся, під час апаратної наради, голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров: - «У нас в районі є відмінний приклад того, коли органи місцевого самоврядування долучились до процесу збереження об’єктів, які є на їх території. Зокрема, у с. Вовна таким чином вдалося зберегти споруду школи. В с. Глазове наразі практично така ж ситуація». Ігор Антоневич, начальник відділу культури, розповів, що місцевий сільський клуб дійсно давно потребує капітального ремонту та значних фінансових ресурсів. В той час коли споруда колишньої школи нині стоїть пусткою. Вирішено, з метою пошуку шляхів розв’язання цієї проблеми, днями провести спільну розширену нараду за участі всіх відповідальних фахівців.      

Також, Ігор Антоневич, звітуючи про виконання делегованих повноважень у сфері культури виконкомами Глазівської та Вовнянської сільських рад, повідомив: на території Глазівської сільської ради працюють сільській клуб та філіал бібліотеки. В сільському клубі проводяться святкові заходи, дискотеки для молоді.       

У 2014 році сільською радою придбано котел типу «Болерьян» для опалення клубу (під час проведення заходів опалюється приміщення глядацької зали), відремонтована підлога, у 2015 році придбані штори. Сільською радою заплановано ремонт ганку та придбання фарби. Також вирішується питання придбання сценічних костюмів для учасників художньої самодіяльності.

На території сільської ради знаходяться три об’єкти культурної спадщини: братська могила радянських воїнів та пам’ятник воїнам-землякам, могила радянського воїна Лисиці Т.Г. На ремонт братської могили радянських воїнів та пам’ятник воїнам землякам у 2018 році витрачено 70 000 грн, а кошти використано на встановлення паркану, укладення тротуарної плитки, реставрація написів.         

На території Вовнянської сільської ради працюють сільський будинок культури та філіал бібліотеки. У будинку культури функціонують два гуртки – дорослий «Берегиня» і дитячий вокальний колектив.

Заклад культури повністю забезпечений звукопідсилювальною апаратурою та іншою музичною технікою. Колектив «Берегиня» має сценічний одяг, тоді як для дитячого вокального колективу костюми необхідно придбати.

Заклад культури опалюється, терміново потребують заміни вхідні двері.

В селі Дібрівка, яке розташовано на території Вовнянської сільської ради, нещодавно утворився вокальний колектив «Дібрівчанка». Для підтримки колективу і подальшої плідної роботи розпорядженням голови Вовнянської сільської ради було передано акустичну колонку. За спонсорські кошти для колективу закуплені сценічні костюми.

На  реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини було виділено 1000 гривень.