Міськрайонна газета

У ВОРОНЕЖІ ВІДКРИТО ПАМ'ЯТНИК ВИДАТНОМУ ЗЕМЛЯКУ ПАНТЕЛЕЙМОНУ КУЛІШУ

7 серпня, з нагоди 200 річниці від дня народження видатного українського письменника, філософа, політичного і громадського діяча Пантелеймона Куліша, у Шосткинському районі відбулися заходи з вшанування його пам’яті. Знаковою подією цього дня стало увічнення творчого та життєвого подвигу земляка в кам’яному монументі, який цього дня урочисто відкрили. Реалізація проекту будівництва майданчика для постаменту та його виготовлення стала можливою за сприяння всіх органів влади державного, обласного та районного рівнів. Загалом з бюджету району на ці потреби було направлено 700 тисяч гривень.

У вітальному слові до присутніх голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров зауважив: Куліш – постать, чия присутність в українській історії відчувається дужче, ніж багатьох установ, організацій та наукових колективів: - «Я вдячний всім, хто щороку долучається до відзначення річниці народження земляка, й хто цього року підтримав ідею будівництва пам’ятника. Завдяки всім вам пророчі слова Куліша збудуться ….не забудеш мене, поки віку твого, моя нене Вкраїно. Поки мова твоя голосна у піснях, як срібло дзвенить».

Віктор Долиняк, голова Шосткинської районної ради, побажав присутнім аби життєвий подвиг Куліша, його любов до України була для сучасників джерелом нових сил, впевненості у своїй правоті, бажання присвятити своє життя високим ідеалам, як присвятив його великий земляк.

Гості урочистостей, представники громади селища з винятковою значущістю наголошували на тому, що зірка Куліша сяє найяскравіше серед видатних українців: - «Саме такого Пантелеймона Олександровича, як увіковічений у камені, пам’ятає Воронізька земля. Дивиться він у бік батьківського хутора та церкви Трьох Святителів – Василя, Григорія та Івана, в якій хрестили майбутнього сподвижника літератури» - говорив Воронізький селищний голова Валерій Ястребов.

Народний депутат України Ігор Молоток, нагадав присутнім слова Пантелеймона Куліша «Рідне слово, рідна думка і правда рідна буде»: - «Його завіти не втрачають актуальності й до сьогоднішнього часу. Кулішева справа жива і його творчість буде жити. Хочу щиро подякувати краєзнавцям Воронежа за самовіддану працю на ниві вивчення родоводу Куліша. Тепер ми знаємо якими стежками ходив майбутній геній, де народився і навчався грамоті. Впевнений, що життєві настанови нашого земляка допоможуть запалити нові зірочки на літературному чи науковому небосхилі держави».

Іван Рішняк, голова Громадської організації «Сумське земляцтво» в м. Києві звернувся зі словами: - «Хочу низько вклонитись землі, яка народила цю постать. Дякую, всім хто долучився ділом до створення цього феноменального пам'ятника.

Викарбовував в камені постать П. Куліша в юні роки Володимир Лозовий - молодий скульптор з м. Києва: - «Скульптура зображає юні роки Пантелеймона Олександровича не випадково, адже саме в цей час починається його правильні стремління, задачі та ідеї, способи йти до мети. Книга в руках митця – символ того, що він обрав для себе науку та знання».