Міськрайонна газета

НА ШОСТКИНЩИНІ ВІДБУЛИСЯ ТРАДИЦІЙНІ «КУЛІШЕВІ ЧИТАННЯ»

На місці колишнього «Кулішевого хутора», поблизу села Гукове Гамаліївської сільської ради відбулися п’ятнадцяті Кулішеві читання – літературно мистецьке свято, що об’єднує сотні поціновувачів таланту видатного земляка.

З хлібом сіллю зустрічали шосткинці гостей свята. Традиційно до заходу долучились численні члени Сумського земляцтва в м. Києві. Серед почесних запрошених Василь Кремень — український вчений, державний, політичний та громадський діяч, президент НАПН України (з 1997), Павло Гриценко — мовознавець-діалектолог директор Інституту Української мови НАН, Олесь Федорук - старший науковий співробітник відділу рукописних фондів і текстології, інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, Максим Стріха - заступник міністра освіти та науки України та інші.

Долучились до читань й Шосткинський міський голова Микола Нога та голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров. Очільники одностайні в думці: Пантелеймон Олександрович був одним з фундаторів національної свідомості українців, не байдужим і до соціальних потреб народу. «Він завжди звертав увагу на простий люд, на його пісні й оповідання, на його життя і злидні, на потребу протидіяти цим злидням і працювати для освіти простого народу. Богдан Лепкий, мав рацію, стверджуючи, що Куліш це письменник-інтелігент, який учить нас, як працювати над собою та вчитися мови» - звертаючись до шосткинців та гостей заходу наголосив Віктор Ждаміров.

Особливу атмосферу свята створювали аматорські колективи району та міста. Хореографічні та вокальні номери подеколи тісно переплітались з театральними постановками, створеними за мотивами творів П. Куліша.

Завершилось святкування урочистою ходою до альтанки, де учасники заходу поклали квіти на символічному місці хутора де 200 років тому народився наш славетний земляк Пантелеймон Куліш.