Міськрайонна газета

ВОРОНІЖ ЗУСТРІЧАЄ ГОСТЕЙ НА МАЛІЙ БАТЬКІВЩИНІ ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША

У рамках святкування 200-річчя з дня народження видатного письменника, перекладача, етнографа Пантелеймона Куліша в Сумському державному університеті відбулася наукова конференція «Між хутором і світом: культурницька місія Пантелеймона Куліша».

Шосткинський район на конференції представила делегація на чолі з головою Шосткинської районної ради Віктором Долиняком. Краєзнавці Шосткинщини взяли участь у секційних засіданнях конференції. Очільник клубу «Воронізький літописець», краєзнавець Наталія Міллер виступила з доповіддю «Батьківський хутір у житті й творчості Пантелеймона Куліша».             

21 вересня 2019 року до смт. Вороніж завітали учасники наукової конференції. Поважні гості оглянули пам’ятник молодому Кулішу в центрі Вороніжа, ознайомились з пам’яткою архітектури Свято- Михайлівською церквою, відвідали «Кулішеву світлицю» при Шосткинській центральній районній бібліотеці для дітей та побували на кутку Трисвящина, де розташовувалось батьківське подвір’я митця. Провели екскурсію члени клубу за інтересами краєзнавчого напрямку «Воронізький літописець» при Шосткинській центральній районній бібліотеці.

На згадку про цікаву і змістовну екскурсію організатори конференції подарували для «Кулішевої світлиці» пано «Експозиція із бурштину».