Міськрайонна газета

СКАРБИ УКРАЇНИ

Козацтво України вважало своєю покровителькою і заступницею Покрову пресвятої Богородиці. Тому на Запоріжжі була збудована церква Святої Покрови. І куди б не заносила доля козаків, завжди з ними був образ Пресвятої Покрови. Ця ікона супроводжувала і оберігала їх у далекій дорозі. Указом Президента України 14 жовтня – свято Покрови – оголошено Днем Захисника України.

Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків. Цим зумовлено рішення встановити День захисника України саме 14 жовтня, який має стати святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Він має символізувати нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. 

Метою проведення заходів до цієї дати є виховання поваги до українських захисників землі, до історичного минулого своєї держави, формування почуття патріотизму, толерантності, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину.

Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою проведено заходи:  книжкова виставка «За честь і гідність України», віртуальна мандрівка «Вони творили і творять історію…» (центральна районна бібліотека);  книжкова виставка «Козацька слава України», історична мандрівка «Козацькою країною» (центральна районна бібліотека для дітей);  виставка-ознайомлення «Пам’ять людська не забуде повік» та книжкова виставка «Україна – козацький край», історичний портрет «Сини твоєї Батьківщини: І. Мазепа», година пам’яті «Пам’ять людська не забуде повік» (Івотська бібліотека-філія);  літературна вікторина «Постать Івана Мазепи в світовій літературі», урок мужності «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра» (Миронівська б/ф);  виставка-портрет «Ім’я на бархаті сторіч» (І. Мазепа), калейдоскоп цікавої інформації «З історії українського козацтва» (Собичівська б/ф),  книжкова виставка «Славна козацька епоха в історії України», тематично-публіцистична виставка «Слава козацька вічно жива!» (Гамаліївська б/ф),  ігрова вікторина «Ми роду козацького діти», година історичної правди «Пам’ять подвигу в серці народу жива!» (Собицька б/ф).