Міськрайонна газета

ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія Голодомору все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.

У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України — однієї з найродючіших країн світу. 

До дня пам’яті жертв Голодомору відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку в селищі Вороніж. Учні та педагоги школи, представники селищної ради, робітники РБК вшанували пам’ять мільйонів українців та земляків померлих в ті роки та запалили свічу пам’яті.

Ушановуючи пам'ять мільйонів громадян, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років, з метою донесення правди про геноцид українського народу до української громадськості Шосткинською районною ЦБС проведено заходи: виставка-реквієм «І горить свіча…», відео-перегляд «Голодомор в Україні – світ знав, але мовчав», хвилина історичної правди «Голод в Україні: мовою документів, очима істориків та письменників»

(центральна районна бібліотека); виставка-реквієм «Не стерти з пам’яті людської», літературний огляд «Трагедія, що сколихнула землю», урок історичної пам’яті «Голодомор 1932-1933 – трагедія людства» (центральна районна бібліотека для дітей); історичне досьє «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни» (Богданівська бібліотека-філія), бібліографічний огляд літератури «Геноцид української нації» (Вовнянська б/ф), огляд літератури «Вогонь скорботи палає в серці» (Гамаліївська б/ф), книжкова виставка «Чорним болем пече серце» (Глазівська б/ф), виставка-пам’ять «Скорботною пам’яттю свічка горить», презентація «Сторінки голодної смерті» (Івотська б/ф), година пам’яті «Нам не байдуже…» (Каліївська б/ф), виставка-пам’ять «Пам’ять з полиновим присмаком болю» (Миронівська б/ф), година історичної пам’яті «Рік 33-й… Голод… Голод…» (Собицька б/ф), година скорботи «Запали свічку пам’яті» (Тиманівська б/ф).

Працівники Собицького сільського Будинку культури разом з учнями та учасниками колективів завітали в гості до Ліфиренко Прасковії Павлівни, якій на момент голодомору було майже 6 років. Вона розповіла про страшні роки у рідному селі Собич.

Години пам'яті за загиблими під час Голодомору 1932-1933 років "Запали свічку пам'яті" та тематичні заходи пройшли в усіх клубних закладах культури.