Міськрайонна газета

ВЕЛИЧ І БЕЗСМЕРТЯ ГЕРОЇВ КРУТ

Історія знає багато жертв в ім’я ідеї, але аналогічної Крутам не було.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.

На виконання програми «Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою до Дня пам’яті героїв Крут проведено заходи: виставка-пам’ять «Крути: подвиг і трагізм», година-спомин «Згадаймо юність, що горіла в Крутах», перегляд документального фільму «Перші кіборги» (центральна районна бібліотека); година патріотизму «Квіти у полі, там, де Крути», інформаційна хвилина «Крути 1918» (центральна районна бібліотека для дітей); година пам’яті «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять» (Богданівська бібліотека-філіал), хвилина історії «Пам’ять живе у наших серцях» (Глазівська б/ф), виставка-презентація «Та тільки дзвоном в серці Крути…» (Івотська б/ф), урок мужності «Крути: і сум, і біль, і вічна слава…» (Миронівська б/ф), бесіда «На Аскольдовій могилі – український цвіт» (Собичівська б/ф).

Минуть роки, століття, та пам’ять про юнаків-­героїв не згине повік. Вона світитиме не тільки українцям, а всім тим, які готові покласти своє життя в ім’я ідеї, в ім’я Батьківщини, за її свободу і незалежність.