Міськрайонна газета

ПОВАГА ДО РІДНОГО СЛОВА – ПОВАГА ДО СВОГО НАРОДУ

В Україні українська мова функціонує як національна мова держави, нею розмовляють ті, хто любить свою Вітчизну і гордиться її історією, хто не уявляє себе без причетності до свого великого волелюбного народу. Із сивої глибини бере початок наша мова. Шлях її — це тернистий шлях боротьби.

До Міжнародного дня рідної мови Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою проведено цікаві та змістовні заходи. Мета заходів - ознайомити учнів із скарбами рідної мови, виховувати патріотичні почуття, інтерес до історичного минулого, прищеплювати любов і повагу до української мови.

Бібліотекарем Івотської сільської бібліотеки-філії проведено інформхвилинку «Нам мова двері відчиня гостинно» під час якої діти почули розповідь про Україну, історію виникнення мови. Малеча, в свою чергу, декламувала вірші про чарівність і мелодійність мови. Далі команди «Розумники» та «Мовознайки» змагалися у конкурсах: «Відгадай загадки», «Переговори сусіда…», «Збери слова», «Мовне асорті», «Розсипаночка». Змагання відбулися у веселій і дружній атмосфері. 

Шосткинською центральною районною бібліотекою було проведено поетичну акварель "Барвінкове розмаїття, мови рідної суцвіття" та мовну гру-турнір "Я на рідній мові друзям щастя зичу" для читачів шкільного віку.

Рідна мова в кожного із нас єдина, як мати, як рідна земля. І де б не були ми, завжди хвилюємось, зачувши рідне слово, скрізь відчуваємо поклик Батьківщини. Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати до себе поваги.