Міськрайонна газета

МОВА – НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ НАШОГО НАРОДУ

Дуже приємно, що в переддень Свята рідної мови до Воронежа, батьківщини основоположника української літературної мови, фундатора фонетичного правопису, яким ми користуємося (з невеликими змінами) донині, завітала група вчителів та учнів Собицького НВК.           

Цікаву і змістовну екскурсію провела керівник клубу за інтересами краєзнавчого напрямку «Воронізький літописець» Міллер Наталія Василівна. Екскурсанти були вражені експозицією «Кулішевої світлиці», яка знаходиться в приміщенні районної дитячої бібліотеки, й чесно призналися, що багато фактів із життя П. Куліша саме воронізького періоду стали для них відкриттям. Прийшлося мандрівникам у цікавій ігровій формі «скласти екзамен» на знання рідної мови й навіть пройти перевірку каліграфії.                           

Найбільше сподобався конкурс на краще й охайніше написання чорнильною ручкою вислову Пантелеймона Куліша. Також гості переглянули фільм «Батьківщина Пантелеймона Куліша», презентацію «Кулішівка», ознайомилися з виставкою, підготовленою бібліотекарями до Дня рідної мови.

День видався сонячним і теплим, по-справжньому весняним, як і ця дружня зустріч. Подихавши чистим воронізьким повітрям, походивши Кулішевими стежками, нащадки собицьких козаків (а Собич уходив до складу Воронізької сотні) з приємними враженнями й бажанням приїхати знову відбули до рідного Собича.

Щиро дякуємо за організацію екскурсії та благодійний внесок на придбання раритетних книг для «Кулішевої світлиці» педагогічному колективу Собицького НВК (директор Печінка Тетяна Миколаївна), учителям: Беленко Ользі Григорівні, Старовойт Ользі Іванівні, Мечик Людмилі Дмитрівні, а також дуже організованим, розумним, вихованим, зацікавленим собицьким учням, які не пошкодували ні часу, ні грошей і з двома автобусними пересадками приїхали вшанувати пам'ять нашого Великого земляка – Пантелеймона Олександровича Куліша.

Також висловлюємо щиру вдячність директору районного будинку культури Невдаху Віктору Васильовичу за неоціненну допомогу в проведенні заходу.