Міськрайонна газета

НА ШОСТКИНЩИНІ ВШАНУВАЛИ ПОДІЇ ІВОТСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Сьогодні в районі вшановують трагічні події далекої весни 1943 року. Події тих днів вписали історію села Івот в списки населених пунктів, які стерли з лиця землі німецько-фашистські війська. Тоді горе спіткало кожну місцеву родину. Пам'ять про часи катувань, масових розстрілів та оселі, що палають з їх живими господарями - страшна правда, яку івотчани переповідають з року в рік наступним поколінням.
Тож біля пам’ятного меморіалу в центрі села традиційно зібрались одразу декілька поколінь місцевих мешканців, а також представники влади району, громадські активісти. «В цей день в селі Івот було вбито та заживо згоріло 392 мирних жителі – чоловіки, жінки, діти, десятки полонених радянських воїнів. Вогнем було знищено всі господарські будівлі, 182 будинки жителів села. Ховали прямо у дворах і на вулицях – у сімейних і братських могилах. Вічна пам'ять безвинно вбитим та полеглим в бою» - звернувся до присутніх на мітингу Олександр Дуб, Івотський сільський голова. На винятковій значущості пам’яті про ті роки наголосив Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації, нажаль саме лихоліття війни розповідають про справжню ціну миру: - «І сьогодні його цінність постає особливо гостро. Адже й нині в нашій країні стукають прикладами у мирні двері, і падають кулі над українцями, що боронять кордон на сході. Тож знаймо, коли ми пам’ятаємо – ми не переможні!»
Надія Філон, голова Громадської організації «Шосткинська районна організація ветеранів» додала: - «Свідків подій Другої світової стає все менше, тож Шосткинщина має розповідати світу про Івотську трагедію. Громада щороку вшановує пам’ять безневинно загиблих. І має це робити надалі, шануючи свій рід, боронячи рідну землю і виконуючи заповіти своїх пращурів».
Приєдналися до скорботних слів і вихованці Івотського НВК, школярі продекламували вірші. Фахівці районного будинку культури підготували театралізовану постановку, що вразила присутніх до глибини душі щирим виконанням пісень та монологів. Звершився мітинг-реквієм хвилиною мовчання, після чого присутні поклали до монументу квіти та встановили лампадки.