Міськрайонна газета

ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ «СВІТ КРЕАТИВНОСТІ В МЕНІ»

Щорічно 1 червня з 1950 року, завдяки рішенню сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок, у різних країнах світу відзначається Міжнародний день захисту дітей («День дітей» або «Дитячий день»). В Україні, відповідно до Указу Президента України № 568 / 98, дане свято встановлено на підтримку ініціативи Мінінстерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна — дітям» і інших громадських організацій…» та відзначається з 1998 року.

Не оминуло увагою дане свято і дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у прийомних сім’ях в с. Чапліївка Шосткинського району. Так, з метою розвитку креативності та творчих здібностей особистості дитини, фахівцями Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а саме – директором Савченко А.А. і психологом Сафоновою Ю.М. організовано та проведено заняття з елементами тренінгу «Світ креативності в мені». Дане заняття передбачало виконання таких завдань, як: сприяння психічному й особистісному розвитку, допомога у розкритті життєтворчого потенціалу, розвиток пізнавальних і творчих здібностей, сприяння розвитку творчої уяви, допитливості та гнучкості мислення кожної дитини.

Під час заняття діти мали можливість краще пізнати не тільки один одного, але, в першу чергу – себе, реалізувати свої приховані можливості. Завдяки виконанню вправи «Чи креативний я?», вихованці з прийомних сімей Пелешуків, Дзюбаків, Сіротіних, Сураїв отримавши шаблони незавершених малюнків, мали можливість домалювали до них щось оригінальне, незвичне. Для розвитку гнучкості мислення вони пройшли «тест на кмітливість», у ході якого, даючи відповіді на деякі цікаві запитання, можна було визначити рівень їхньої кмітливості (наприклад, «Що спершу треба зробити, лягаючи спати», «Коли ми дивимося на цифру «два», а говоримо «десять», «Який одяг говорить, що він одяг?», «У яку бочку не можна налити води», «Якщо машина їде, яке в неї колесо не крутиться?» і т.д.). За правильні відповіді учасники даного завдання отримали символічні зірочки.

З метою активізації психофізіологічних процесів організму, підвищення уваги учасників, створення невимушеної довірливої атмосфери діти виконали вправу «Шеренга», у ході якої потрібно було вишукуватися за певним критерієм (наприклад, початок шеренги – той, хто народився 1 січня, кінець – 31 грудня; коло тренера повинен стояти той, хто має найтемніше волосся. На протилежному кінці шеренги – світловолосий і т.д.).

Для стимулювання творчої уяви й фантазії, розвитку оригінальності, діти виконали вправу «Корзинка творчих ідей», у ході якої потрібно було придумати якомога більше способів використання звичайного предмету (наприклад, дірявий носок, перегорівши лампочка і т.д.).

З великим задоволенням діти долучилися до виконання вправи «Рифмуємо імена». Завдання полягало в тому, що необхідно було скласти риму на своє ім’я, яке починається словами: «Моє ім’я…» (наприклад, «Моє ім’я Ніна, я прийшла з магазину», «Моє ім’я Саша, у мене згоріла каша» і т.д.).

По закінченню заняття діти дістали по одному папірцю з «чарівного мішечка», на якому були побажання на майбутнє. Дані побажання чарівно вплинули на настрій дітей, підбадьорили, надали упевненості.

Шосткинський районний центр соціальних служб для сім’дітей та молоді вірить, що кожна дитина є неповторною, здібною, талановитою. Кожна особистість – то є цілий світ, який наповнений безмежним бажанням розвиватися та творити. І щоб бажання дітей не погасло, батьки повинні прагнути розвивати здібності своїх дітей, створювати необхідні умови для їхнього різнобічного розвитку.