Міськрайонна газета

«ПОДОЛАННЯ СІМЕЙНИХ КОНФЛІКТІВ»

До Міжнародного дня сім’ї, який щорічно відзначається 15 травня, на базі Чапліївського НВК працівниками Шосткинського РЦСССДМ для прийомних сімей проведено захід у форматі круглого столу на тему «Подолання сімейних конфліктів».

Даний захід спрямований на вирішення таких питань, як: поглиблення знань про конфлікт та його складові, допомога учасникам усвідомити природу виникнення сімейних конфліктів, визначення стилів поведінки у конфліктних ситуаціях, формування навичок конструктивної взаємодії членів прийомних родин.

У процесі взаємодії прийомні батьки та їхні діти розповіли які асоціації у них виникають до слова «конфлікт», з’ясували, яка стратегія розв’язання конфліктів притаманна для них в тих чи інших ситуаціях та ін.

У ході спілкування учасниками зроблено висновок, що конфлікти – є невід’ємною складовою життя кожної людини. Особистість може бути спостерігачем чи безпосередньо брати участь у конфліктних ситуаціях. Тому успіх сімейного благополуччя багато в чому залежить від комунікативних здібностей, від уміння налагодити взаємини батьків з дітьми, і дітей  з батьками. Саме тому кожен повинен бути націлений на пошук арсеналу ефективних методів та прийомів конструктивної взаємодії.

По закінченню заходу прийомні батьки отримали пам’ятки-рекомендації щодо вирішення конфліктних ситуацій з дитиною та інформаційні листівки, які описують комунікативну техніку «Я-висловлювання», що допомагає висловити свої почуття, не принижуючи іншу людину.