Міськрайонна газета

ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ СІМЕЙНИХ ФОРМ ВИХОВАННЯ У ШОСТКИНСЬКОМУ РАЙОНІ

Кожна дитина має право на виховання у сімейному оточенні, неза­лежно від того, можуть її біологічні батьки забезпечити нормальні умови життєдіяльності та виховання чи ні. Щодо дітей, які за певних складних життєвих обставин залиши­лися без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку та виховання бере на себе держава.

У зв’язку з цим, 09 жовтня 2018 року працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді серед жителів Шосткинського району проведено інформаційно-просвітницьку роботу щодо популяризації сімейних форм виховання в Україні.

Сімейним кодексом України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківсько­го піклування, визначено саме сімейне виховання – усиновлення, оформлення опіки (піклування), влаштування у прийом­ну сім’ю, до дитячого будинку сімейного типу. Розвиток саме цих форм визначено життєво необхідною умовою виховання дітей даної категорії.

Так, з особами, які виявили зацікавленість та бажання щодо створення прийомної сім’ї проведено психологічне діагностування: тести, опитувальники, а саме – анкети, бесіда і т.д. Повідомлено, що однією із важливих умов прийняття рішення про створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу є вимога проходження кандидатами курсу підготовки до соціальної ролі бути батьками,  вихователями для дітей, які потребують сімейного тепла.

Учасників, які пройдуть весь курс навчання і збережуть бажання взяти у свою сім’ю дітей із закладів державної опіки, можна вважати підготовленими для реалізації цієї роботи – створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу.