Міськрайонна газета

ВІДЧИНІТЬ ДВЕРІ СВОГО СЕРЦЯ!

9 жовтня 2018 року Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для працівників Воронізького селищного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено захід «Відчиніть двері свого серця!», мета якого: поширити інформацію щодо впровадження нової форми сімейного виховання – патронату над дитиною.

Патронат над дитиною - це надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Про більш детальну інформацію щодо сімейного патронату Ви зможете дізнатися, звернувшись до Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Шостка, вул. Свободи, буд. 54, тел.4-27-21.