Міськрайонна газета

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ПРОЯВ НАСИЛЬСТВА

На базі Шосткинського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області для неповнолітніх, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено  захід «Торгівля людьми – прояв насильства».

Актуальність теми полягає в тому, що за оцінками Організації об’єднаних націй, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками. 

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя змушують громадян шукати роботу за кордоном. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від цього злочину, є жінки та діти. Найпоширенішими злочинами такого роду для України є: сексуальна експлуатація, насильство, жорстоке поводження з дітьми, використання праці дітей. Випадки торгівлі дітьми складають понад 10% від загальної кількості випадків і цей відсоток постійно збільшується.

В ході зустрічі учасникам роз’яснено основні заходи безпеки щодо подорожей, навчання та роботи за кордоном, а також алгоритм дій у разі потрапляння до небезпечних ситуацій. По закінченні було переглянуто фільм «Життя на продаж», рекомендований до перегляду ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» та роздано листівки-пам’ятки з протидії торгівлі людьми.