Міськрайонна газета

ЗАХИСТІТЬ ДИТИНУ ВІД БУЛІНГУ

В рамках щорічної акції «16 днів проти насильства» та Всеукраїнського тижня права, Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено захід «СТОП булінг» для учнів та вчителів на базі Собичівського навчально-виховного комплексу та учнівської молоді ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти».

Практично в кожному учнівському колективі є діти, які стають об’єктами глузувань та знущань. Булінг – достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно визначає, на жаль, у нас добре і давно відоме. Булінг – це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або колективу щодо іншої. Це цькування, постійний фізичний і психологічний тиск.

Причини можуть бути різні – від фінансового становища сім’ї до інакомислення дитини

У 2017 році дитячий фонд ООН провів дослідження в Україні та приголомшив спільноту статистикою: кожен другий підліток став жертвою булінгу. Більшість із них нікому про це не розповідали. А Український інститут дослідження екстремізму порахував, що 40% дитячих самогубств – наслідок цькування.

В ході заходів, учасників поінформовано про види булінгу (вербальний, словесний, соціальний, кібербулінг), розглянуто основні причини, хто стає жертвою та як з цим явищем боротися – надані поради і вчителям, і дітям, і батькам, а головне – куди звертатися за допомогою.

Булінг – це ситуація, яка може статися з кожним. Головне – не бути байдужим, ні батькам, ні однокласникам.

По закінченні, всім присутнім було роздано пам’ятки-буклети з відповідної тематики, розроблені Шосткинським РЦСССДМ та надані відповіді на запитання та індивідуальні консультації.