Міськрайонна газета

НАСИЛЬСТВО – ЯК ВИД НЕПРАВИЛЬНОГО ВИХОВАННЯ!

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться у період з 25 листопада по 10 грудня, працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 06 грудня 2018 року для прийомних батьків Шосткинського району організовано дискусійну платформу «Насильство над дітьми – як вид неправильного виховання».

Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Найпоширенішим і найбільш складним для протидії є домашнє насильство. За статистикою, яку оприлюднили під час голосування за Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім’ї або є їхніми вимушеними учасниками.

Насильство над дітьми – це широке поняття, яке включає різні види поведінки батьків та опікунів, інших родичів, педагогів, будь-яких осіб, які старші або сильніші. Тому, під час обговорення даної теми, увагу батьків зосереджено на тому, що однією з умов формування і розвитку особистості дитини є створення сприятливої психологічної атмосфери в сім’ї, яка б виключала насильство у будь-яких формах чи проявах.

Так, учасників проінформовано про підходи до виховання у різних країнах світу та особливості виховання дітей в українському суспільстві.  Прийомні батьки долучилися до виконання вправи «Розв’яжи ситуацію», яка спрямована на пошук взаєморозуміння, налагодження взаємин між дорослими і дітьми. Також, батьки мали можливість взяти участь у виконанні вправи «Виховання без насилля», мета якої – ознайомлення з конструктивними методами виховання дитини. Дорослими проаналізовано, які конструктивні методи виховання діють у їхній власній родині. Учасники дискусійної платформи пройшли тестування «Чи розумієте ви свою дитину?»

Разом з батьками, які виховують дітей-сиріт і дітей, позбавлених спілкування, зроблено висновок, що дорослому інколи важко порозумітися з дітьми саме тому, що вони існують у різних системах цінностей, значень, настроїв. Дитина – це не просто інша людина, це – зовсім інший психологічний простір, якісно відмінне світосприйняття. Тому, батькам варто частіше покладатися на свою любов та інтуїцію, не вирішувати власні проблеми за рахунок здоров’я своїх дітей.

По закінченню заходу учасники отримали пам’ятки-рекомендації щодо сприятливого та ефективного спілкування з дитиною, особливостей виховання без насильства.