Міськрайонна газета

ПРОФІЛАКТИКА РАННЬОГО СОЦІАЛЬНОГО СИРІТСТВА

Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та лікарями жіночої консультації КЗ «Шосткинська ЦРЛ» було проведено захід у форматі круглого столу «Профілактика раннього соціального сирітства». В ході спілкування з працівниками акушерсько-гінекологічної служби обговорено основні шляхи профілактики відмов матерів від новонароджених дітей та допомоги породіллям, які опинились у складних життєвих обставинах, спричинені наступними чинниками, а саме:

  • стан здоров'я новонародженої дитини: вроджені фізичні вади, генетичні захворювання;
  • стан здоров'я жінки або її чоловіка: інвалідність, психічне захворювання, хронічний алкоголізм, туберкульоз;
  • житлові проблеми: відсутність житла, постійного місця проживання;
  • асоціальний спосіб життя: бродяжництво, неспроможність забезпечити належний догляд за дитиною, різні форми залежності, аморальна або неадекватна поведінка жінки, суїцидальні прояви;
  • відсутність підтримки жінки її чоловіком, співмешканцем, батьками, родичами та складні взаємовідносини з ними;
  • небажана вагітність, наслідком якої є відсутність бажання жінки виховувати новонароджену дитину, створювати умови для її росту та розвитку.

У ході засідання круглого столу зазначено, що велику роль у виявлені жінок, які потребують допомоги є інформування збоку лікарів. Така взаємодія персоналу жіночої консультації та працівників Шосткинського РЦСССДМ протягом попередніх років дає свій результат – успішне подолання чи мінімізація складних життєвих обставини у житті вагітної або породіллі є важливим показником у профілактиці ризиків виникнення раннього соціального сирітства.  

Наприкінці зустрічі лікарям були надані буклети та листівки щодо відповідального та усвідомленого батьківства, а також візитівки Шосткинського РЦСССДМ.