Міськрайонна газета

У ЦИВІЛІЗОВАНОМУ СВІТІ ДІЄ ВИЩІСТЬ ЗАКОНУ

У системі засобів виправлення і ресоціалізації умовно засуджених осіб важливе місце займає соціально-психологічна робота, що спрямована на формування та закріплення прагнення дотримуватися вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівнів.

Так, з метою запобігання злочинності та вчинення повторних правопорушень засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, 13 лютого 2019 року Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Шосткинським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області проведено захід – дискусію «У цивілізованому світі діє вищість закону».

З учасниками заходу обговорено основні причини скоєння правопорушень та способів їх уникнення у майбутньому, ознайомлено з правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння повторних злочинів, адміністративних правопорушень. Особам повідомлено про їхні права відповідного до чинного законодавства України, та чому не можна посягати на права та свободи інших. 

У процесі взаємодії, увагу молодих правопорушників зосереджено на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою успішної ресоціалізації.

Також, особам, які перебувають у конфлікті із законом, надано психологічні рекомендації щодо способів розвитку вольових якостей та контролю емоції, розвитку позитивних соціальних навичок, необхідних для взаємодії з іншими людьми (навичок розв’язання конфліктів), організації вільного часу. 

По закінченню заходу учасників ознайомлено з видами соціальних послуг, що надає Шосткинський РЦСССДМ та надано інформаційно-просвітницькі матеріали.