Міськрайонна газета

УСВІДОМЛЕНЕ БАТЬКІВСТВО ЯК УМОВА ПОВНОЦІННОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Головним інститутом виховання особистості дитини є сім’я. Все, що людина набуває в сім’ї у дитячі роки, вона зберігає та використовує протягом усього подальшого життя. Головна роль у догляді й розвитку повноцінної особистості дитини істотно належить батькам, яким у переважній більшості бракує відповідних знань та навичок, особливо це стосується молоді.

Тому, з метою популяризації засад усвідомленого батьківства як основної умови повноцінного розвитку дитини, на базі пологового стаціонару Шосткинської ЦРЛ з вагітними жінками працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено профілактичну бесіду.

У процесі розмови, майбутнім матерям надано соціально-педагогічні рекомендації щодо догляду за новонародженою дитиною, повідомлено про базові потреби та особливості психофізичного розвитку немовлят.

Також, учасників бесіди проінформовано про умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини, а саме: хто має право на допомогу, куди звернутися, перелік необхідних документів, розмір допомоги та ін.

По завершенню, вагітним жінкам надано інформаційно-просвітницькі матеріали: пам’ятки «Ми – за відповідальне батьківство!», брошури «10 кроків, щоб стати кращими батьками». Молодих жінок повідомлено про можливість безкоштовно отримати соціальні послуги в Шосткинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.