Міськрайонна газета

РИЗИКИ НЕЗАКОННОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ

З метою підвищення рівня поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, розвитку вміння розпізнавати підозрілі пропозиції щодо працевлаштування для безробітних, які перебувають на обліку у Шосткинському міськрайонному центрі зайнятості, 20 березня 2019 року працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено заняття з елементами тренінгу «Ризики незаконного працевлаштування за кордоном».

Для з’ясування шляхів потрапляння соціально-незахищених верств населення до рук работоргівців, з учасниками обговорено ланцюг торгівлі людьми та механізм його функціонування. Під час виконання вправи «Вгадай, хто це: торговець чи жертва?» визначено, чи можливо по зовнішньому вигляду зрозуміти хто є торговцем живим товаром, а хто є потенційною жертвою.

Під час роботи в малих групах проаналізовано проблемні ситуації, що описують реальні історії торгівлі людьми. З’ясовано, які методи вербування, способи примусу та форми експлуатації використовуються злочинцями.

З учасниками обговорено, на що слід звертати увагу, якщо людина збирається за кордон у пошуках кращого та забезпеченішого життя.

По закінченню проведеної роботи присутнім роздано інформаційно-просвітницькі матеріали: буклети «Торгівлі людьми – скажемо ні!» та листівки, в яких надано інформацію щодо установ і організацій, які надають консультування з питань протидії торгівлі людьми. Повідомлено про можливість безкоштовно отримати соціальні послуги в Шосткинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.