Міськрайонна газета

ПРОФІЛАКТИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ

В рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом Шосткинським районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проведено захід на тему «Профілактика туберкульозу» для неповнолітніх та молоді, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, які мешкають в Шосткинському районі. На захід запрошено лікаря-фтизіатра Шосткинського протитуберкульозного диспансеру Віктора Третьяка.

В ході лекції учасникам повідомлено про стан захворюваності  туберкульозом в нашому району. За словами лікаря, в 2018 році на Шосткинщині було зафіксовано 63 випадки туберкульозу органів дихання, із них в 39 випадках була діагностована відкрита форма туберкульозу. В дану статистику не входять ті, хто вилікувався від туберкульозу та захворів повторно, а також ті, хто ще проходять лікування.

Частіш за все, за інформацією фтизіатра, туберкульозом хворіють молоді люди віком від 20 до 40 років, які ведуть асоціальний спосіб життя, а саме курці, алко- та наркозалежні, жебраки, особи, які звільнилися з місць позбавлення волі тощо. Розвитку туберкульозу сприяють такі захворювання як цукровий діабет, хронічні бронхіти, бронхіальна астма, ВІЛ-інфекція.

Також лікар наголосив, що необхідно щорічно проходити флюорографічне обстеження, слідкувати за своїм здоров`ям та своєчасно звертатися до лікарів у разі виявлення будь-яких захворювань.

По закінченню лекції присутні отримали буклети щодо діяльності центрів соціальних служб та інформаційні листівки «Профілактика туберкульозу».