Міськрайонна газета

СЕМІНАР ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ «СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ»

Найбільшою цінністю кожної країни, кожної нації є діти – її майбутнє. Одним із найблагородніших вчинків людей є захист і виховання дітей, які з різних причин залишилися без батьківського піклування.

Так, 29 травня 2019 року на базі Шосткинського міськрайонного центру зайнятості для безробітних, які перебувають на обліку, працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено лекцію «Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Учасникам заходу повідомлено, що пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування визначено саме сімейні форми виховання: опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Але, все ж таки, найкращим способом захисту прав дитини є збереження її рідної родини. Урядом України опрацьовано механізм допомоги сім’ям, які потрапили в складні життєві обставини. Одним із складових цього механізму – патронат над дитиною.

Згідно статті 252 глави 20 Сімейного кодексу України, патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Послуга патронату спрямована на забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватись у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків опікуватись дитиною та виховувати її належним чином.

Увагу присутніх зосереджено на тому, що дана соціальна послуга дозволяє запобігти інституційному розміщенню дитини й уникнути ризиків бути недоглянутою, дає можливість їй бути почутою, мати поруч тих дорослих, які готові професійно та толерантно пояснити що відбувається в житті дитини та її батьків, чому це сталося і що буде далі.

По закінченню заходу присутні отримали інформаційні-просвітницькі матеріали.

Отже, бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.

Для отримання більш детальної інформації жителі Шосткинського району можуть звернутися до Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м. Шостка, вул. Свободи, буд. 54, 1 поверх, каб. № 16. Тел. 4-27-21.