Міськрайонна газета

ВАГІТНІСТЬ – ПОЛОГИ – ДИТИНА – СІМ’Я!

З метою популяризації засад усвідомленого та відповідального батьківства, як основної умови повноцінного фізичного і психічного розвитку дитини, працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі пологового стаціонару Шосткинської ЦРЛ з вагітними жінками проведено профілактичну бесіду «Вагітність – пологи – дитина – сім’я».

Не зважаючи на пропаганду негативних наслідків паління на здоров’я, відсоток курящих жінок і дівчат у світі значно збільшився. Лише 20% серед них відмовляються від паління під час вагітності, що вважається однією із основних причин розвитку ускладнень у матері та плода.

Під час розмови присутнім жінкам повідомлено про негативний вплив паління на дитину, яка перебуває в утробі матері та на організм самої жінки. Серед найбільш поширених наслідків паління під час вагітності є: розвиток гіпотрофії (зменшення росту і ваги плоду), підвищений ризик передчасних пологів, передчасного відшарування дитячого місця (плаценти), вроджені дефекти серця і головного мозку, підвищений ризик синдрому раптової смерті новонародженого. Окрім того, діти курящих матерів можуть відставати у розвитку не тільки внутрішньоутробному, але і вже після народження. Так, вони мають незначні, але видимі відхилення у фізичному та інтелектуальному розвитку: як правило, вони відстають у рості, частіше хворіють, гірше вчаться. Важко уявити, але це пов’язано з тим, що під час внутрішньоутробного розвитку у них було кисневе голодування. Нікотин викликає ураження клітин головного мозку дитини, що може призвести до порушення сну малюка і безпричинних примх. Важкими вважаються такі наслідки, як вроджений порок серця, недорозвинення тканин внутрішніх органів та скелета з мускулатурою.

Увагу вагітних жінок акцентовано на тому, що кинути палити ніколи не пізно – до вагітності, під час або після народження дитини. Звісно, чим раніше, тим краще. Тому, майбутнім матерям надано психолого-педагогічні рекомендації щодо догляду за новонародженими дітьми та особливостей психофізичного розвитку немовлят.

Також, учасників бесіди проінформовано про умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини. Повідомлено про можливість безкоштовно отримати соціальні послуги в Шосткинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

По закінченню заходу жінки отримали інформаційно-просвітницькі матеріали: пам’ятки «Ми – за відповідальне батьківство», брошури «10 кроків щоб стати кращими батьками», листівки «Що буде, якщо кинути курити прямо зараз» і «Що робити, якщо вас обкурюють?»