Міськрайонна газета

ЧИ МОЖУТЬ БУТИ ПРАВА БЕЗ ОБОВ’ЯЗКІВ?

У сучасному світі дуже важливо знати й уміти користуватися знаннями про свої права як громадянина держави. Адже вони сприяють  прийняттю відповідальних рішень, вчать протидіяти порушенню прав людини, допомагають відстоювати власну точку зору.

Так, з метою розширення знань дітей про їхні права та обов’язки, формування правового світогляду та відповідної активної життєвої позиції, працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у прийомних сім’ях організовано і проведено лекцію «Чи можуть бути права без обов’язків»? У заході взяли участь: головний спеціаліст відділу правопросвітництва Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Юлія Зацаринна; провідний інспектор Шосткинського МРВ філії ДУ «Центр пробації» у Сумській області – Сергій Гончаров.

У процесі спілкування розглянуто і обговорено низку питань, а саме: права і обов’язки дитини відповідно до Конвенцїї ООН про права дитини; правила поведінки та обо’язки учнів під час навчально-виховного процесу; протидія булінгу в учнівському середовищі; порядок притягнення неповнолітніх до юридичної відповідальності.

По закінченню заходу, учасниками зроблено висновок,  що людина від народження наділена правами, а з часом, у процесі життя, після досягнення встановленого законом віку, вона набуває здатності мати обов’язки і нести відповідальність за свої дії. Тому потрібно пам’ятати, що права визначають ступінь свободи, а обов’язки – ступінь відповідальності людини.