Міськрайонна газета

ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ

На сучасному етапі розвитку суспільства тема агресії та насильства є надзвичайно актуальною. На жаль, існує територія, де агресія може існувати повсякденно. І територія ця зветься школою.

Діти є найчутливішою групою, яка дуже добре відображає зміни, що відбуваються в сучасному соціумі. «Процвітання» булінгу негативно впливає на здатність дітей до навчання, на їхній психологічний та психічний стан.

Тому, з метою профілактики випадків насильства серед учнів, вироблення системи дій при виникненні булінгу у загальноосвітніх навчальних закладах та розвитку навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, 04 грудня 2019 року працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для учнів Воронізької ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. П.О. Куліша проведено заняття з елементами тренінгу «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

У процесі взаємодії учасників ознайомлено з поняттям, видами та соціальною структурою булінгу. Також, проаналізовано за допомогою яких ознак можна розпізнати жертву булінгу, агресора (булера), спостерігача. З’ясовано причини поведінки кожного з учасників даного процесу. Під час роботи в малих групах розглянуто проблемні ситуації, що описують явище насильства у межах навчального закладу та вироблено навички безпечної поведінки у конкретній ситуації, знайдено шляхи захисту у ситуації булінгу. За допомогою методу мозкового штурму визначено, до кого можна звернутися у разі тривалого систематичного цькування.

На різнокольорових паперових долоньках, школярі мали змогу написати  собі обіцянку «Що я зроблю у цьому році для того, щоб попередити прояви агресії та насилля у своєму класі, школі». Кожен учасник заходу презентував свою роботу та прикріпив долоньку до плакату «Стоп, булінг!»

По закінченню проведеної роботи дітьми зроблено висновок, що жертвою булінгу може виявитися будь-хто, у кого є хоч яка-небудь відмінність від однолітків: особливості зовнішності, манера спілкування, поведінки, незвичайне захоплення, соціальний статус, національність, релігійні погляди,  хто не вписався у рамки того чи іншого колективу. Тому, до людей потрібно ставитися так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе.

Жителі Шосткинського району, які вважають себе постраждалими від шкільного насильства, для отримання соціальних послуг можуть звернутися до Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: м. Шостка, вул. Свободи, буд. 54, каб. № 16. Тел. (05449) 4-27-21.