Міськрайонна газета

МАТИ – СИМВОЛ ДОБРА НА ЗЕМЛІ!

Кожного року у світі відзначається День матері – одне з головних родинних свят, присвячене найріднішій жінці в житті кожної людини. У цей день заведено вітати своїх неньок і дякувати їм за подароване життя й теплу підтримку.

В Україні День матері завжди припадає на другу неділю травня. Офіційно у нашій країні його святкують з підписанням Президентом відповідного указу від 10 травня 1999 року.

Матір віддавна вважають берегинею родини. У сучасному світі роль жінки в сім’ї не обмежується суто вихованням дітей і турботами про чоловіка. Матір, крім того, поєднує з побутом роботу, знаходить час на саморозвиток і виступає активним членом суспільства.

Безумовно, День матері – це одне з найзворушливіших свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Проте, у травні є ще одне чудове свято – Міжнародний день сім’ї. Це свято в Україні відзначається щорічно 15 травня з 2012 року та покликане привернути увагу громадськості на численні проблеми сім’ї.

Хочеться звернути увагу, що не кожна дитина від народження має матір та можливість виховуватися у сімейному середовищі. Прийомна родина – це не тільки вирішення проблем дитини, яка не має сім’ї, але це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати та зростити дитину, яка народжена не ними, проте потребує саме їхньої любові та підтримки. Це особлива, благородна і, водночас, складна дорога, яка переповнена емоціями, тривогами та очікуваннями. На цейчас у Шосткинському районі функціонує 5 прийомних сімей, які виховують 9 дітей.

Тому, Шосткинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює слова привітання всім матерям, особливо жінкам, які виховують дітей у прийомних сім’ях. Адже саме прийомні матері взяли на себе непросту й відповідальну місію – виховати й підготувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до самостійного життя.

Шановні матері! Нехай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Адже, щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері. Зі святом!