Міськрайонна газета

МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ МЕТОДИЧНЕ ОБ՚ЄДНАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Державна підсумкова атестація та 3овнішнє незалежне оцінювання – це іспит. Державний інститут у формі ЗНО нині став дуже популярною темою для обговорення серед учнів, батьків та педагогів. Усіх учасників освітнього процесу турбує питання: «Чи корисна така форма здачі, чи шкідлива, чи показує дійсно знання учнів, чи велику, все-таки роль, тут відіграє випадковість?»

Тому саме актуальність даної проблеми зумовила проведення міжрегіонального методичного об՚єднання працівників психологічної служби нашої області з теми «Психологічна підтримка випускників закладів освіти під час підготовки та складання ДПА та ЗНО», який відбувся 23.03.2018 року на базі Воронізької ЗОШ І – ІІІ ст. ім. П.О. Куліша.

Яскравим прологом семінару стала вітально – музична композиція, представлена випускниками школи.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулася в.о. завідуючої районним методичним кабінетом Касьяненко С.В., яка ознайомила з реаліями та перспективами освіти Шосткинщини.

Директор Воронізької ЗОШ І – ІІІ ст. ім. П.О. Куліша Кихней Н.І. презентувала свій заклад як осередок формування успішного випускника.

У ході теоретичної частини семінару методист психологічної служби району Саволайнен Т.М. виступила з презентацією «Особливості психологічного супроводу випускників закладів освіти району під час підготовки та складання ДПА та ЗНО».

Досвідом роботи щодо організації психологічного супроводу випускників на рівні закладу освіти, поділилася практичний психолог Миронівського НВК Жидиліна Н.О., яка ознайомила з регуляцією емоційного стану випускника як запоруки успіху під час підготовки та складання ДПА та ЗНО.

Родзинкою семінару стала практична частина, яка була представлена інноваційними майстер – класами щодо роботи психолога з випускниками, а саме: використання методу «Шість капелюхів мислення» в психологічній підтримці випускників, який підготувала Дюндік Є.А., практичний психолог Богданівського НВК; «Нейрографіка» як метод зняття емоційного напруження випускників, який презентувала Черноштан О. Я., практичний психолог Клишківського НВК; дискусійне кафе «Об’єднаймося заради випускників», з яким ознайомила Корж Ю. М., практичний психолог Ковтунівського НВК.

Увазі учасників семінару було представлено тренінгове заняття для випускників закладу «Методи саморегуляції в умовах стресу», який продемонструвала Сердюк В. М., практичний психолог Воронізької ЗОШ І – ІІІ ст. – ім. П.О. Куліша.

Підсумки заходу пройшли в формі обговорення, були вироблені методичні рекомендації щодо психологічної підтримки випускників під час підготовки та складання ними ДПА та ЗНО.

Семінар пройшов у атмосфері активного конструктивного спілкування та піднесеного настрою.