Міськрайонна газета

МЕДИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Фізична культура в закладах освіти України є обов’язковою складовою освітнього процесу, яка забезпечує реалізацію генетичної програми росту та розвитку організму дитини, формування її фізичного та психічного здоров’я. Медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням дітей та учнівської молоді має забезпечити оптимізацію їх рухової активності, а також відстеження змін у стані їх здоров’я.

Оптимізація рухової активності учнів навчальних закладів має важливе гігієнічне значення, оскільки останнім часом у дітей спостерігається прогресуюча гіподинамія, надлишкова вага, порушення постави та опорно-рухового апарату, дефекти зору та нервово-психічні відхилення, що призводить до виникнення та розвитку різних захворювань.

Тема «Медико-педагогічний контроль на уроках фізичної культури» стала актуальною на  районному семінарі-практикумі вчителів фізичної культури, який відбувся 30.03.2018 року  на базі Богданівського НВК. Учасники заходу акцентували увагу на медико-педагогічному контролі на уроках фізичної культури, ділилися досвідом роботи в цьому напрямку.

Відкриття семінару розпочалося презентацією керівника Богданівського НВК Овсієнко О.М. Продовжила виступ заступник директора з навчально-виховної роботи Калачевська В.С. з теми «Особливості медико-педагогічного контролю на уроках фізичної культури в Богданівському НВК».

Учителі фізичної культури відвідали урок у 8 класі «Спортивні ігри. Футбол. Удосконалення техніки ударів та зупинки м’яча на місці та під час руху в парах, трійках колонах», який провів учитель фізичної культури Богданівського НВК Линок А.А.

Практичну частину продовжила практичний психолог закладу Дюндік Є.А., яка залучила педагогів до психологічного тренінгу «Шість капелюхів критичного мислення». Учасники заходу активно обмінювалися досвідом, аналізували форми та методи роботи на уроках фізичної культури, створювали портрет здорового учня.

Підсумок семінару пройшов у формі «Незакінченого речення».