Міськрайонна газета

РЕГІОНАЛЬНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ ТА ПЕДАГОГІВ-ОРГАНІЗАТОРІВ

10 жовтня 2018 року Миронівський навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Шосткинської районної ради гостинно зустрічав учасників регіонального семінару-практикуму для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів. Враховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Отже, навчальний заклад має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу. Тема семінару-практикуму «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді як невід’ємний чинник розвитку національної свідомості, громадянської активності підростаючого покоління в контексті нової української школи» була обрана з метою вдосконалення роботи педагогів з даного питання, формування ідеологічної компетентності та патріотичного світогляду вчителів, підвищення їх методичного рівня з питань реалізації ідей Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Заступники директорів з виховної роботи та педагоги-організатори ознайомилися з досвідом роботи педагогічного колективу Миронівського НВК щодо впровадження в практику діяльності ключових підходів до організації національно-патріотичного виховання школярів.

Привітали та побажали плідної співпраці учасникам заходу перший заступник голови Шосткинської районної державної адміністрації Волинець Ігор Васильович та начальник відділу освіти Шосткинської районної державної адміністрації Петренко Світлана Євіналіївна.

Семінар розпочала методист з управлінської діяльності Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Іващенко Інна Іванівна. У своїй презентації методист акцентувала увагу на концептуальних засадах національно-патріотичного виховання в умовах суспільних змін та модернізації освіти, на основних тенденціях та підходах до виховання громадянина-патріота. Методист районного методичного кабінету відділу освіти Шосткинської районної державної адміністрації Саволайнен Тетяна Миколаївна під час доповіді актуалізувала питання формування системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді в районі. Педагог-організатор Миронівського НВК Ніколаєнко Тетяна Володимирівна презентувала досягнення та успіхи педагогічного колективу закладу щодо реалізації ідей Концепції національно-патріотичного виховання.

Учасники семінару взяли участь в екскурсі-презентації  козацьких куренів Гетьманської республіки Миронівського НВК «Завітайте до нашої хати, нам є Вам про що розказати!», яку провела в.о.директора Миронівського НВК Лугова Оксана Анатоліївна. Захоплюючим був майстер-клас у музеї льону та ткацтва «Берегиня» «Від зернини до полотнини». Учні гуртка «Художнього ткацтва» під керівництвом Макаренка Сергія Миколайовича, завідувача музею, ознайомили гостей з процесом утворення лляної нитки та техніками художнього ткацтва.

У теплій родинній атмосфері пройшло загальношкільне свято посвяти першокласників у козачата «Козацькому роду нема переводу». Активну участь у заході взяли учні, класні керівники та батьки.

Учасники заходу стали «реформаторами» в рамках дискусійного кафе «Формуємо учня-патріота», яке провела практичний психолог закладу  Жидиліна Надія Олексіївна.

Підсумки семінару пройшли в формі воркшопу «Презентація моделі нового українця», що дало можливість висловитися всім учасникам заходу.