Міськрайонна газета

ДО ОЗДОРОВЧОЇ КАМПАНІЇ ЦЬОГОРІЧ ДОЛУЧИЛИСЬ ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА СПОНСОРИ

Оздоровлення дітей району в таборах з денним перебуванням на базі шкіл цього річ відбулося в плановому режимі та повному обсязі. Так підсумувала хід заходів, що відбувались з цією метою в закладах загальної середньої освіти влітку 2019 року, Світлана Петренко, начальник відділу освіти.

Влітку 2019 року, у період з 28 травня по 14 червня, працювало 19 таборів з денним перебуванням, із них: 13 пришкільних таборів, 1 табір праці та відпочинку та 5 профільних таборів на базі 12 закладів загальної середньої освіти району. Це дало змогу охопити послугами відпочинку 753 дитини.

Функціонувало 4 мовних табори на базі Воронізької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П.О.Куліша, Миронівського, Богданівського, Клишківського навчально-виховних комплексів, якими було охоплено 121 дитину. Для роботи профільних таборів Богданівського та Клишківського навчально-виховних комплексів були залучені спонсорські кошти у сумі 5250 грн та 3800 грн відповідно. Також працював 1 профільний табір мовно-краєзнавчого спрямування на базі Чапліївського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ, в якому відпочило 17 дітей. Кошти для для  роботи якого надійшли з бюджету Чапліївська сільської ради - у сумі 6000 грн.

На базі Воронізької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П.О. Куліша впродовж червня працював табір праці та відпочинку за кошти спеціального фонду закладу у сумі 6000 грн та залучених спонсорських коштів – 1340 грн. Послугами відпочинку охоплено 20 дітей.
На початку червня 2019 року дошкільні підрозділи навчально-виховних комплексів та заклади дошкільної освіти «Чебурашка» та «Вишенька» Воронізької селищної ради перейшли на санаторний режим роботи. Раціон харчування збагачено свіжими овочами, фруктами, соками, проводились загартувальні та фізкультурно-оздоровчі заходи.

Велика увага приділялась відпочинку дітей пільгової категорії. У таборах з денним перебуванням послугами відпочинку було охоплено 21 дитину, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, 100 дітей з малозабезпечених та багатодітних родин, 83 дитини, які перебувають на диспансерному обліку, 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 46 обдарованих та талановитих дітей, 5 дітей із інвалідністю, 8 дітей групи ризику, 35 дітей учасників АТО та 5 дітей внутрішньопереміщених осіб.

У таборах району було організоване дворазове гаряче харчування. Діти були забезпечені харчовими продукти належної якості, натурального походження. Вся продукція мала супровідні документи, що підтверджують їх походження та безпечність за погодженням з управлінням Дерпродспоживслужби в Шосткинському районі. Продукти до таборів постачали ФОП «Піскун В.В.», ФОП «Мазаратій Н.І.», ТОВ «Сумська продуктова кампанія», ТОВ «Контакт Плюс». Випадків харчових отруєнь, інших негативних випадків не було. Раціон харчування був збагачений соками, свіжими овочами та фруктами.

Всього на організацію харчування дітей були виділені кошти у сумі 241,15 тис. грн (з районного бюджету) з розрахунку 25,00 грн в день на одну дитину та на покращення харчування дошкільнят – 26,2 тис. грн з розрахунку додаткових 20,0 грн на 10 днів на одну дитину.

На придбання путівок у заміський дитячий оздоровчий табір «Світлий» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у районному бюджеті виділено кошти у сумі 120,0 тис. грн. Восени планується оздоровити обдарованих та талановитих дітей у державному позашкільному закладі – дитячому закладі санаторного типу «Ровесник» Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації, подякував освітянам за ґрунтовно проведену роботу, а також органам місцевого самоврядування: - «Ефективне використання бюджетних коштів дає можливість на місцях розв'язувати соціальні питання, серед таких видатків беззаперечно мають бути й підтримка місцевих освітніх закладів. Я вдячний сільським радам та підприємцям, які розуміють важливість цієї роботи. Тих хто переймається проблемами організації навчального процесу та оздоровчого зокрема, на жаль в районі одиниці».